"Dzień Marchewki"

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » "Dzień Marchewki"

„Dzień Marchewki” w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie.
Dziesiątego  listopada w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo i zielono. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Dzień Marchewki”. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze pociechy do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw, Przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył i wdrażał do prozdrowotnych nawyków. Każda grupa inaczej uczciła dzień marchewkowy. W grupie "maluszków" dzieci obserwowały jak robi się sok. Poznały działanie sokowirówki - były zafascynowane, mówiły, że to jakieś czary. W grupie "średniaków"- dzieci wykonały przepiękne kukiełki z marchewki, a najstarsza grupa wykonała opaski z wizerunkiem marchewki - nosząc je przez cały dzień na głowach. Również panie kucharki aktywnie wzięły udział w tej akcji. Wykazały się wielkimi zdolnościami kulinarnymi. Upiekły pyszne ciasto marchewkowe a  na obiad zaserwowały pyszną zupę marchwiową. Dzień ten obfitował w radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków, pewnie te pomarańczowe witaminy miały też w tym swój udział. Było to bardzo wesołe i zdrowe święto.