25-lecie Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie.

Jubileusze » 25-lecie Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie.

25 lecie Jubileuszu Optymistycznego Przedszkola

Optymistyczne Przedszkole w dniu 21 lutego obchodziło Jubileusz ćwierćwiecza placówki. Sala OSP w Mikorzynie wypełniła się po same brzegi. Podczas tak wspaniałej uroczystości nie zabrakło znamienitych gości. Znaleźli się między innymi: senatorRP Andżelika Możdżanowska, starosta kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, Burmistrz M iG Kępno Aniela Kempa, zastępca Burmistrza Andrzej Tyra, przewodniczący Rady Miejskiej  Krzysztof Dąbrowski wraz z radnymi, proboszcz tutejszej parafii ks. Prałat Ryszard Wachowiak, przedstawiciele kuratorium oświaty, komendant policji i straży pożarnejw Kępnie, prezes OSP Mikorzyn, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Kępno, emerytowani pracownicy przedszkola, inicjatorka powstania przedszkola ówczesna radna Alicja Małek, pierwsza dyrektor przedszkola Maria Nawrocka, absolwenci przedszkola, rodzice i dziadkowie przedszkolaków oraz mieszkańcy, a także wielu przyjaciół placówki.

Wszyscy zebrani mieli okazję podziwiać występy przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem przedszkolnego hymnu. Zebranych gości przywitała dyrektor przedszkola Lidia Niechciał. „ Przedszkole to miejsce, które nierozerwalnie kojarzysię z zabawą, koleżankami, paniami, radością z sukcesów. Z perspektywy mijających lat wiemy, że wszystkie działania podejmowane w naszym przedszkolu były olbrzymim wysiłkiem, bardzo przemyślanym, podejmowane z dużą odpowiedzialnością i które zostały uwieńczone wieloma  sukcesami”.

W czasie świętowania jubileuszu przedszkola było wiele wspomnień z ostatnich 25 lat. Swoją edukację wspominali absolwenci przedszkola i nauczyciele. Ze wzruszeniem dokonano podsumowania minionego czasu, osiągnięć  i sukcesów a także wyrażania uznania   i podziękowania za ogromne zaangażowanie, wytrwałość oraz pracę włożoną w wychowanie dzieci. Wspaniały Jubileusz uświetniła prezentacja multimedialna będąca wspomnieniem uroczystości, imprez, zabaw i zajęć przedszkolnych  z minionego ćwierćwiecza przedszkola. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w bardzo ciekawym programie artystycznym. Dzieci w kolorowych strojach  prezentowały nie tylko ludowe tańce, ale i Disco, a wszystkie  ich wysiłki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na scenie zaprezentowali się ponadto absolwenci placówki, a nawet sami rodzice przedszkolaków. Na scenie było więc sympatycznie i bardzo kolorowo. Były prezenty dla przedszkola i przedszkolaków, życzenia wielu sukcesów, kwiaty i gratulacje. Życzenia z okazji jubileuszu płynęły od wszystkich zaproszonych gości. Jak to na urodzinach bywa nie zabrakło urodzinowego tortu i jego degustacji a jubileusz połączono ze świętem z okazji Dnia Babci i Dziadka, którzy licznie przybylii gromkimi brawami nagradzali występy i umiejętności taneczne swoich wnuków i wnuczek.