Gra w piłkę nożną na placu zabaw.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Gra w piłkę nożną na placu zabaw.

Temat: Zabawa w piłkę nożną.

Przybory : piłka

Miejsce : plac zabaw

Cel:

Zabawy  z elementami rzutu, celowania, kopania.

·       Podnoszenie u dzieci stanu zdrowotnego.

·       Wspomaganie rozwoju sprawności ruchowej, kondycyjnej, koordynacyjnej i manualnej.

·       Wyrobienie umiejętności zespołowego współdziałania.

·        Wspaniała forma aktywnego, atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku.

·       Zachęcanie dzieci do uprawiania sportu.

Obszar z podstawy programowej:

5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej:

3) jest sprawne fizycznie lub jest sprawne na swoje możliwości, jeżeli jest dzieckiemmniej sprawnym ruchowo;

4) uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej.

Przedszkolaki chętnie wykonywały polecenia na otwartym boisku, a przy tym z przyjemnością bawiły się, grały, rywalizowały. Zabawa rozwijała sprawność motoryczną  dzieci, poprzez opanowanie złożonych czynności, takich jak rzucanie i chwytanie, bieganie, utrzymywanie równowagi czy kopanie. Podczas treningu na dworze dzieci stawiały czoło pędowi wiatru i innym czynnikom, dzięki temu układ mięśniowo – szkieletowy intensywniej pracował, a przy tym wzmacniał się. Dzieci trenujące na murawie miały większe szanse na to, że nawet podczas upadku nic sobie nie zrobią. Poza tym na trawie łatwiej się biega, ponieważ jest miękka. Dzieci nabyły umiejętność kopania piłki.

ZOBACZ FILMY: