Konkurs pieśni patriotycznej

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2017 / 2018 » Konkurs pieśni patriotycznej

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W MIKORZYNIE.

W środę 11.04.2018 w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięło udział 7 ( solistów), których chęć uczestnictwa w imprezie zgłosili rodzice a także wszystkie grupy przedszkolne, które miały za zadanie przygotować i zaprezentować jedną wybraną pieśń o tematyce patriotycznej. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała pani Dyrektor Ewa Derkacz,która zaprosiła do odśpiewania najważniejszej dla wszystkich Polaków pieśni patriotycznej „Mazurka Dąbrowskiego" . Organizatorka konkursu Małgorzata Jasiak przygotowała i prowadziła uroczystość. Wykonanie i ogólny wyraz artystyczny oceniało Jury poprzez unoszenie tabliczek z „uśmiechniętą bądź smutną miną”. Uczestnicy zaprezentowali utwory: „O mój rozmarynie”, „Serce w plecaku”, „Przybyli Ułani”, „Wojenko, wojenko”, ”Piosenka Małego Patrioty” , „Płynnie Wisła płynnie” Grupa maluszków piosen pt. „Defilada”, Grupa 4,5-latków piosen pt. „Ojczyzna” , Grupa 5,6-latków piosen pt.” Polska moja Ojczyzna”. Wśród gości nie zabrakło rodziców, którzy mocno trzymali kciuki za swoje pociechy. Po wysłuchaniu piosenek nastąpiła długo oczekiwana przez wszystkich chwila - mianowicie, ogłoszenie wyników przez panią Dyrektor, która podziękowała wszystkim uczestnikom przeglądu za udział i pogratulowała za wspaniałe prezentacje i wysoki poziom artystyczny. Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli I miejsce i otrzymali dyplomy oraz wiatraczki w kolorze biało – czerwonym z godłem Polski zasponsorowane przez radę rodziców, ponadto każda z grup uczestnicząca w konkursie otrzymała także puzzle. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem – galaretką ze śmietaną w biało-czerwonych barwach. Konkurs nie tylko pozwalał na prezentacje talentów dzieci ale także był wspaniałą okazją do utrwalenia i poszerzenia wiadomości o Polsce .