Najmłodsi przedszkolacy z wizytą w kuchni przedszkolnej.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Najmłodsi przedszkolacy z wizytą w kuchni przedszkolnej.

Wycieczka do kuchni.

Nauczycielka zaprosiła dzieci na wycieczkę do miejsca gdzie zawsze jest gorąco, można  poczuć bardzo dużo zapachów i ciągle słychać stukanie, bulgotanie i warczenie różnych urządzeń. Dzieci zapoznały się z ubiorem pań kucharek. Opowiedziały, na czym polega ich praca i jakich używają przyborów. Pokazały dzieciom duże garnki do gotowania zupy, patelnie do smażenia kotletów i naleśników oraz urządzenia znane dzieciom z domu, np. mikser, maszynkę do mięsa, sokowirówkę. Po zakończeniu zwiedzania dzieci zaprosiły kucharkę do sali aby im przeczytała bajkę pt. „Bajka dla Niejadków - czyli każdy sposób jest dobry, aby zachęcić do jedzenia zdrowych rzeczy”. Następnie dzieci przygotowały z przedszkolnej zastawy ulubione potrawy dla naszych pań kucharek.