Obrady Sejmu.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2014 / 2015 » Obrady Sejmu.

W dniu 20.11.2014 odbyły się obrady Optymistycznego Sejmu. Dzieci z przedszkola wcieliły się w role posłów i posłanek.

Spośród dzieci wybrani zostali marszałek oraz dwie wicemarszałkini, których zadaniem było udzielać głosu dzieciom a także rozpoczęcie jak i zakończenie obrad. Marszałkiem został Maksymilian Poprawa, a wicemarszałkiniami Oliwia Kaczmarek i Wiktoria Drapiewska.

Mali posłowie debatowali na temat: „Czego nie wolno robić w przedszkolu”, „Co należy robić w przedszkolu” oraz wyrażały swoje pragnienia pod hasłem „Chcemy w przedszkolu”. Każdy mógł zabrać głos na forum przy mównicy sejmowej.

Obradom Optymistycznego Sejmu przyglądali się zaproszeni uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół w Mikorzynie, którzy aktywnie uczestniczyli w debacie.

Projekt ustawy został spisany, a następnie odczytany posłom i posłankom. Projekt ten został przegłosowany i zatwierdzony przez marszałka sejmu. Starsze dzieci złożyły podpis pod ustawą, a młodsze odcisnęły paluszek. „Ustawa o przyjaznym zachowaniu się w przedszkolu” weszła w życie.