Pierwszy dzień wiosny.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Pierwszy dzień wiosny.

"Pierwszy Dzień Wiosny".

21 marca 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie, odbyło się uroczyste  Powitanie Wiosny.

Przedszkolacy wystawiły małą sztukę teatralną pt. "Witaj Wiosno", w której aktywny udział wzięli również rodzice i nauczyciele.

Rodzice wcielili się w role: Pani Zimy i Pani Wiosny a także deszczu, wiatru i słońca, natomiast dzieci to motylki, kwiatki, pszczółki , zajączki i bocian.

Z wielką radością dzieci odwiozły na saniach Panią Zimę a na jej miejscu ku uciesze wszystkich pojawiła się Pani Wiosna wraz z żółtym ciepłym słoneczkiem.

Przedstawienie w wykonaniu małych aktorów podziwiali zaproszeni goście: uczniowie i nauczyciele z klas I- III Zespołu Szkół w Mikorzynie a także dzieci nieuczęszczające  jeszcze do przedszkola wraz ze swoimi rodzicami.

Po występach wszyscy wesołym korowodem - ulicami Mikorzyna, ze śpiewem, muzyką, okrzykami; udali sie do parku, by pożegnać "Marzannę"- symbol Zimy i wysłać ją listem poleconym do krainy wiecznego lodu.

W taki oto sposób pożegnaliśmy Zimę a "Pani Wiosna" ze swoją liczną gromadką pomocników: biedronek, pszczółek, bociana, motyli, kwiatków i zajączków już od dziś pozostanie z nami.