Podsumowanie Akcji „Ćwiczyć każdy może”.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Podsumowanie Akcji „Ćwiczyć każdy może”.

Zabawy ruchowe przeprowadzane w naszym przedszkolu zaspakajają naturalną potrzebę ruchu dzieci, rozwijają sprawność ruchową, ćwicząc  i doskonaląc takie elementy  ,jak: chód, bieg, podskok, rzut, wspinanie, pokonywanie przeszkód. Nauczycielki wykorzystały podczas realizacji Akcji „Ćwiczyć każdy może” następujące zabawy: orientacyjno-porządkowe, z elementami równowagi,        z elementami czworakowania i pełzania, bieżne, z elementami rzutu, celowania, toczenia, skoku, podskoku, ze śpiewem, w wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza.  Zabawy i gry ruchowe korzystnie wpływały na kształtowanie i podnoszenie wydolności i sprawności fizycznej dzieci oraz wzbogacały ich umiejętności, należy również podkreślić, iż korzystnie wpływały na rozwój umysłowy dzieci oraz na kształtowanie ich  charakteru i takich jego cech, jak: samodzielność, śmiałość, pomysłowość, panowanie nad sobą, dokładność, zdyscyplinowanie i inne.

Udział  w Akcji  „Ćwiczyć każdy może” sprawił dzieciom, nauczycielkom, rodzicom, seniorom wiele radości, przyjemności , dał poczucie miło spędzonego aktywnie czasu w przedszkolu.