Spotkanie wigilijne.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Spotkanie wigilijne.

Wyjątkowy, magiczny i świąteczny nastrój zapanował w środę 21.12.2016 r. w naszym przedszkolu.  Dzieci, personel przedszkola oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnej Wigilii.

Uroczysta Wigilia rozpoczęła się od powitania przez panią Dyrektor wszystkich obecnych na tym spotkaniu. Po powitaniu, dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały się w repertuarze świątecznym; recytując wiersze, śpiewając piosenki. Aby dodać wyjątkowej oprawy - najstarsi przedszkolacy wygrywali na dzwonkach kolędę: "Przybieżeli do Betlejem", podczas której wszyscy obecni włączyli się do wspólnego śpiewania.

Po świątecznym wystąpieniu w wykonaniu przedszkolaków pani Dyrektor naszej szkoły, przeczytała opowiadanie o Świętym Mikołaju.

Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Potem wszyscy zasiedli do wigilijnej wieczerzy. Były tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, ryba, kapusta z grochem, pierogi oraz inne smakołyki.

Spotkanie wigilijne było dla wszystkich ważnym i radosnym przeżyciem.