Spotkanie z położną w grupie starszaków

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2017 / 2018 » Spotkanie z położną w grupie starszaków

Spotkanie z położną 11.04.2018

Nasze przedszkolaki w ramach poznawania różnych zawodów naszej małej ojczyzny jaką jest Mikorzyn miały bardzo interesujące spotkanie z  panią w biało-czerwonym czepku.  Ta pani to położna, która naszym podopiecznym przybliżyła swój zawód. Pokazała również zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Ponadto mogły przećwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach.

Dziękujemy pani Monice za przygotowanie tak ciekawego spotkania.