Wizyta w Humanitarium oraz rejs statkiem - Wrocław

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Wizyta w Humanitarium oraz rejs statkiem - Wrocław

Wizyta wOgrodach Doświadczeń HUMANITARIUM” we Wrocławiu przeniosła dzieci w niezwykły świat magii. Przedszkolacy zwiedziły i zobaczyły wiele ciekawych eksponatów. Na wystawie nauka przeplatała się z zabawą. Dzieci mogły poczuć, jak to jest być uwięzionym w lustrzanym kalejdoskopie lub polatać na miotle. Najweselszym doświadczeniem było sprawdzenie, ile czasu wytrzymają w „obłędnym” pokoju. Wielkie wrażenie zrobiło na nich przejście przez laserowy tunel. W ciemnym labiryncie miały możliwość obserwować „grę świateł” . Dzieci uczestniczyły również w warsztatach „Puchnące farbki”. Podczas zajęć dzieci tworzyły różnokolorowe farby a następnie malowały nimi własne obrazy, które po „wysuszeniu” w mikrofalówce stworzyły efekt trójwymiarowy. Po wizycie w Humanitarium przyszła pora na godzinny rejs statkiem „Goplana”. Wyruszyliśmy z Przystanii Zoo i podziwialiśmy Wrocław z innej perspektywy. Była to udana i fascynująca wycieczka.