Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2013 / 2014 » Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Biblioteki Powiatowej w Kępnie.

Dnia 04.06.2014r. grupa najmłodszych wychowanków udała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Zapoznali się tam z osobą funkcjonariusza Straży pożarnej -jego specjalnym umundurowaniem, wykonywaną pracą, sprzętem  i wyposażeniem wozu strażackiego. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o wykonywanej pracy a także chętnie odpowiadali na pytania dzieci. Pokaz wozu strażackiego i specjalistycznego sprzętu był dla dzieci wielką atrakcją.

Po wizycie w Straży udaliśmy się do Biblioteki Powiatowej. Promując akcję „Cała Polska czyta dzieciom”; pracownicy Biblioteki zaprosili gości- przedstawicieli różnych zawodów tj. policjanta, strażaka, lekarza weterynarii do czytania dzieciom wierszy. Głównym bohaterem spotkania był jeż i o nim właśnie były czytane wiersze. Po przeczytanych utworach literackich, zaproszeni goście zadawali zagadki o zwierzętach. Maluchy bez problemu odgadywały nazwy zwierząt. Po słodkim poczęstunku dzieci kolorowały jeża, najpiękniej jak potrafiły.

Dzieciaczki były bardzo zadowolone z wycieczki i  z ogromnym entuzjazmem opowiadałyo swoich przeżyciach. Była to pouczająca lekcja.