Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z nietypowym przyborem ( gąbka kąpielowa ) z zastosowaniem toru przeszkód.

Przybory : gąbka kąpielowa dla każdego dziecka, tamburyno, bębenek, trójkąt; ławki,  duża obręcz

Miejsce :sala przedszkolna

Obszary z podstawy programowej :

5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej:

3) jest sprawne fizycznie lub jest sprawne na swoje możliwości, jeżeli jest dzieckiemmniej sprawnym ruchowo;

4) uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w sali gimnastycznej;

W dniu 15.01.2014r. w grupie sześciolatków  odbyły się zajęcia ruchowe z wykorzystaniem gąbek kąpielowych . Aby uatrakcyjnić ćwiczenia gimnastyczne w  grupie sześciolatków wprowadzono do ćwiczeń  nietypowy przybór - gąbkę kąpielową. Wykorzystanie innych przedmiotów niż tych wykorzystywanych na co dzień do ćwiczeń ruchowych, jako przybory gimnastyczne powoduje wzrost zainteresowania dziecka. Zajęcie wówczas zyskuje w oczach przedszkolaka, uchodzi za fajne, ciekawe, inne. Wychowankowie ćwiczą efektywniej, doskonale się przy tym bawiąc.

ZOBACZ FILMY: