Zabawy ruchowe w kroplach deszczu.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zabawy ruchowe w kroplach deszczu.

Przybory: przeciwdeszczowe płaszcze

Miejsce: ogród przedszkolny

Obszar z podstawy programowej:

Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci. Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej:

• jest sprawne fizycznie lub jest sprawne na swoje możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo;
  • uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej.

Dzieci podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym wykonywały różne zabawy ruchowe bieżne. Podczas zabaw bieżnych dzieci doskonaliły szybkość, zręczność, wytrzymałość. Zabawy bieżne w okresie chłodnych dni, najskuteczniej i najszybciej rozgrzewają dzieci. Podczas tych zabaw dzieci biegały lekko na palcach, ze swobodną, naturalną pracą ramion. Wykonywały różne rodzaje zabaw bieżnych: z elementem orientacji, z pościgiem i wyścigi. Podczas biegu pobudzona została czynność serca i płuc oraz przemiana materii.

ZOBACZ FILMY: