Akcja "Ćwiczyć każdy może" » „Ruch to zdrowie, każdy Ci to powie”. Zabawy ruchowe i ćwiczenia z udziałem rodziców i dzieci.

Cel główny: Doskonalenie sprawności ruchowej poprzez zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne.

Podstawa programowa:

Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

• jest sprawne fizycznie lub jest sprawne w miarę swoich możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo, uczestniczy w zajęciach ruchowych. (5.3, 5.4).

- Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się  z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych.

• Obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć, to co mówią i czego oczekują. (1.1)
  • Przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej ( stara się współdziałać w zabawie i sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych (1.2)

Wychowanie przez sztukę- muzyka i śpiew, pląsy i taniec.

• Dostrzega zmiany dynamiki, tempa, wyraża je pląsając lub tańcząc (8.2).

W środę - 22.01.2014r. grupa najmłodszych wychowanków 3-4 latków wzięła udział w zabawach ruchowych i ćwiczeniach z wykorzystaniem nietypowego przedmiotu jakim były butelki plastikowe. „Ruch to zdrowie, każdy Ci to powie”, to hasło przewodnie tego dnia, motywujące do różnorodnej aktywności ruchowej. Uatrakcyjnienie tych ćwiczeń i zabaw dopełnił udział rodziców, którzy aktywnie włączyli się do tych zabaw i ćwiczeń. Zabawa rodzica z dzieckiem wprowadziła nie tylko radosny nastrój, miłą atmosferę ale przede wszystkim wzmocniła więź  i pozytywne relacje pomiędzy nimi.

ZOBACZ FILMY: