„Zimo baw się z nami"- zabawy relaksacyjne z elementami muzykoterapii.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » „Zimo baw się z nami"- zabawy relaksacyjne z elementami muzykoterapii.

CELE: rozwijanie umiejętności doświadczania sugerowanych doznań; nabywanie umiejętności różnych sposobów relaksacji; usprawnianie procesów pobudzania i hamowania; aktywne uczestnictwo w zabawach ruchowych.

Obszar z podstawy programowej:Obszar nr 5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci. 3) Jest sprawne fizycznie lub jest sprawne w miarę swoich możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo. 4) Uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej.

Przebieg zabawy: 1. „Zręczne ręce” – zgniatanie gazety w papierową kulę śniegową. Podrzucanie kulki jedną ręką, chwyt drugą, rzucamy śnieżkami. 2. „Wirujące płatki śniegu"- wprawianie w ruch podartej gazety - płatków śniegu. Zabawa została przeprowadzona 20.01.2014r. dzieci miał okazję wyrazić swoją ekspresje ruchowa, doskonale się bawiły naśladując zabawy zimowe.