,,Kto ty jesteś? Polak mały" - konkurs wiersza patriotycznego w przedszkolu

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2017 / 2018 » ,,Kto ty jesteś? Polak mały" - konkurs wiersza patriotycznego w przedszkolu

W dniu 7 marca w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”, który był adresowany do przedszkolaków każdej grupy wiekowej. Koordynatorką konkursu była Lidia Niechciał. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska. Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej. Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny. Popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny. Na konkurs zgłosiło się 21 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W uroczystości wzięli udział rodzice. Wszyscy uczestnicy tej edycji zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, co z jednej strony ucieszyło jury, a z drugiej stało się przyczyną dość burzliwych dyskusji, w wyniku których zdecydowano o przyznaniu nagród i dyplomów wszystkim dzieciom, które otrzymały 1 miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, czapeczkę z daszkiem na głowę w barwach narodowych zasponsorowaną przez rade rodziców oraz słodki poczęstunek w postaci ciasteczek biało-czerwonych barwach. Gratulujemy wszystkim laureatom.