"Piękna nasza Polska Cała"- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- Grupa "Pszczółki"

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » "Piękna nasza Polska Cała"- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny- Grupa "Pszczółki"

Powiewa flaga biało-czerwona”

29 kwietnia 2021 dzieci z grupy :Pszczółki” z przedszkola w Mikorzynie zrealizowały zadanie

nr 45 „Powiewa flaga biało – czerwona”. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada na 2 maja to doskonała okazja do wykonania i zaprezentowania flagi Polski. Na początku zajęcia z powagą i w pozycji na baczność odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W tematykę Święta Flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały film oraz rozpoznawały i nazywały symbole narodowe (hymn, flaga, godło). W trakcie zajęcia dzieci sumiennie wykonały zadania m.in. rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenkę i recytowały wiersz o Polsce. Kulminacyjnym punktem zajęcia było utworzenie wraz z dz grupą „Kangurki” dużej flagi z biało-czerwonych kartek, które dzieci trzymały nad głową. Następnie dzieci wykonały małe flagi, które zabrały ze sobą do domu. Na koniec zajęcia cała grupa „Pszczółek” rozpoczęła zwiedzanie najważniejszych polskich miast przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzień ten był dla moich przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.