Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » "Piękna Nasza Polska Cała" - Ogólnopolski projekt- Grupa "Pszczółek" 5-6 latków.

Realizacja zadania nr 22

06.11.2020

„Jak dobrze mieć sąsiada”– zapoznanie się z historią, tradycjami, folklorem wybranego kraju, sąsiadującego z Polską.

Dzieci z grupy Pszczółek poznały krótką historię Niemiec.Zapoznały się z flagą i ważnymi symbolami oraz poznały różne ciekawostki dotyczące tego kraju. Nie zabrakło ciekawych prac plastycznych wykonywanych w małych grupach.

09.11.2020 r.

Zadanie 3: Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada .

W ramach kolejnego zadania dzieci z grupy Pszczółki przygotowały w dniu 09.11.2020 r. uroczystą inscenizację z okazji 11 listopada pt Polska to nasza ojczyzna”. Było patriotycznie i nastrojowo. Przygotowaliśmy piękne dekoracje. Była to bardzo uroczysta i wspaniała chwila. Dzieci uroczyście ubrane w barwy narodowe wyraziły szacunek dla swojej Ojczyzny i symboli narodowych poprzez wiersze, piosenki i taniec Krakowiak, odśpiewaliśmy również hymn. Występ wzbogacił taniec do pieśni patriotycznej „Polska Niepodległa”.

10.11.2020 r.

Zadanie nr 1 Zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

W ramach realizacji tego zadania w dniu 10.11.2020 dzieci z grupy Pszczółki wraz z dziećmi z innych grup nauczyły się i zaśpiewały dwie zwrotki hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego” włączając się w akcję „Bijemy rekord dla Niepodległej”. W wykonaniu tego zadania towarzyszyła nam pani dyrektor wraz kadrą pedagogiczną i pracownikami naszego przedszkola.

Zadanie 50.  "Moja Mała Ojczyzna"- Poznajemy pracę rolnika.  Zadanie według własnego pomysłu-  (listopad).

Realizując zadanie 50 dzieci poznawały środowisko, z którym są emocjonalnie związane. Najbliższe otoczenie jest dla dziecka jego małą ojczyzną, światem który jest ważny i stanowi podstawę systemu wartości. Dziecko w wieku przedszkolnym uczy się przywiązania do własnej rodziny, miejscowości i jej tradycji.

Podczas realizacji treści edukacji regionalnej dziecko ma możliwość samodzielnego odkrywania, doświadczania i badania.

Podczas realizacji tematów związanych z najbliższym środowiskiem w grupie „Pszczółek” rozmawialiśmy na temat pracy rolnika, poznaliśmy zwierzęta żyjące w gospodarstwie rolnym. Dzieci dowiedziały się również do czego służy zmechanizowany sprzęt, który ułatwia pracę rolnikowi. W ramach prowadzonych zajęć realizowaliśmy tematykę dotyczącą gospodarstwa wiejskiego z jego zabudową, dostrzegania różnic w budownictwie budynków dawniej i dziś, utrwaleniem nazw zwierząt tj.: krowa, koza, kura, indyk, koń, pies, gołębie i użyteczności hodowania tych zwierząt dla ludzi. Dzieci utrwaliły nazwy „domów dla zwierząt”- stajnia, kurnik, obora, buda dla psa, kuweta dla kota. Dzieci miały również możliwość manipulowania własnoręcznie zrobionymi z papieru i pokolorowanymi zwierzątkami oraz budynkami i maszynami rolniczymi. Realizując ta tematykę kształtowałyśmy postawę szacunku dla ludzi i przyrody.

20.11.2020

Realizacja zadanie 33 z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała"„Każdy przedszkolak – Mały Patriota – Wielki Człowiek” – zapoznanie wychowanków z Prawami Dziecka – Prawami Człowieka

W ramach projektu "Piękna nasza Polska Cała" w grupie PSZCZÓŁEK w dniu 20.11.2020 dzieci zapoznały się z Prawami Dziecka oraz wykonały plakat "Każdy przedszkolak - Mały Patriota - Wielki Człowiek". Na wstępie dzieci z grupy „Pszczółek” i „Kangurków” obejrzały filmik i prezentację multimedialną dotyczącą Praw Dziecka. Grupa Pszczółek wykonała plakat do, którego wybraliśmy jedne z najważniejszych naszym zdaniem prawa: prawo do domu, prawo do pomocy, prawo do ochrony, prawo do zabawy, prawo do życia, prawo do życzliwości, prawo do nauki, prawo do opieki medycznej, prawo do przyjaźni. Wybór zadań oparty był na podstawie wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka”.

Zadanie dodatkowe

25 listopada br. przedszkolaki z grupy Pszczółek Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się z przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misie dwa”, „ Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych oraz były misiowe tańce z przebranym misiem. Nagrodą za wspaniałą zabawę był mały misio, którego dzieci zabrały do domu.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.