Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » "Zdrowo i sportowo"- ogólnopolski projekt. Scenariusz zajęć "Polska". Grupa "Kangurków".

Grupa "Kangurków" wykonała ćwiczenia wzmacniające mięśnie postawne, sprawność ogólną, balans ciała, siłę, szybkość i sprawność ogólną.

Zabawa - „Bal u Króla Sobieskiego”-  Dzieci dobierają się parami. Każda para musi jak najdokładniej pokonać tor cały czas trzymając się za ręce. Ważna jest współpraca! Najpierw każda osoba wykonuje slalom między pachołkami, następnie przekładamy piłkę ze znacznika z jednej strony i kładziemy na znacznik po drugiej stronie. Piłkę dzieci podają sobie z ręki do ręki (druga ręką cały czas się trzymając).

"Husaria"- przeskok nad pachołkami, "Slalom między pachołkami". "Rycerze"- przejscie przez kładke z przeszkodami.