Akcja "Sprzątanie Świata"

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2019/2020 » Akcja "Sprzątanie Świata"

• Tradycyjnie co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dnia 04.10.2018r. w przedszkolu wszystkie dzieci zebrały się w sali, by móc uczestniczyć w zajęciu na temat sprzątania świata. Specjalny gość "Ekoludek" zachęcił dzieci do aktywnego udziału w zajęciu. Dzieci słuchały opowiadań, brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Poznały kolory pojemników i prawidłowo sortowały odpady.Na koniec zajęcia każde dziecko otrzymało "Order małego Ekologa". Punktem kulminacyjnym było wyjście na plac przedszkolny. Wszyscy otrzymali rękawiczki jednorazowe i sprzątali teren wokół przedszkola. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadania.