Festyn Rodzinny

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2015 / 2016 » Festyn Rodzinny

We wtorek, 24 maja w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie odbył się Festyn Rodzinny. Była to świetna okazja do świętowania z okazji Dnia Mamy, Taty oraz Dziecka. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a także prezentowały różnorodne tańce. Zaproszeni goście ochoczo nagradzali brawami przedstawione umiejętności swoich pociech. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie robione upominki. Po oficjalnej części przyszedł czas na wspólne zabawy oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. W obchodach Dnia Mamy, Taty i Dziecka uczestniczył gość specjalny przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie. Przedszkole kolejny rok realizuje projekt Sanepidu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”, który promuje różne formy działań mających na celu poprawienie  stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży, które w dzisiejszych czasach szczególnie narażone są na nadwagę, otyłość oraz choroby dietozależne. Dzięki realizowanemu projektowi, dzieci otrzymują rzetelne informacje na temat spożywanych produktów żywnościowych i staną się konsumentami świadomie wybierającymi tylko to, co "zdrowe" przy współudziale swoich najbliższych.

Przedszkolaki z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej otrzymały koszulki oraz drobne upominki.