Jesienny taniec z parasolkami podczas delikatnego deszczu.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Jesienny taniec z parasolkami podczas delikatnego deszczu.

Przybory: kolorowe parasolki

Miejsce: ogród przedszkolny

Obszar z podstawy programowej:

Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci. Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej:

• jest sprawne fizycznie lub jest sprawne na swoje możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo,
  • uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej

Dzieci podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym wykonywały różne zabawy ruchowe   z parasolkami: tańczyły, biegały między parasolkami, skakały, tańczyły w kole, biegały „kto pierwszy”. Sprawiło im to wiele radości a zabawy na świeżym powietrzu dały dzieciom same korzyści - ich dotleniony organizm lepiej funkcjonował, mózg dobrze się rozwijał, a na buzi pojawiały się zdrowe rumieńce. Ruch w kroplach jesiennego deszczu świetnie odprężył, zwłaszcza jeśli maluch mógł poszaleć z rówieśnikami.

ZOBACZ FILMY: