30 - lecie przedszkola

Jubileusze » 30 - lecie przedszkola

W sobotę 23 lutego 2019 Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie obchodziło swój jubileusz 30-lecie powstania. Jako, że rocznica jest piękna i okrągła, jej obchody również odbyły się w uroczystej i radosnej atmosferze.

Na uroczystości nie zabrakło znakomitych gości. Znaleźli się miedzy innymi: przedstawiciel senator RP Andżeliki Możdżanowskiej, wicestarosta Alicja Śniegocka, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Kępno przybyła naczelnik Oświaty Kultury i Sportu Małgorzata Frala- Kędzior, oraz Karolina Górecka zastępca naczelnika tego wydziału, przybyły również Małgorzata Wanzek, Wioletta Woźniak przedstawiciele kuratorium z delegatury w Kaliszu, przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Kępnie, prezes OSP Mikorzyn, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Kępno, przedstawiciele instytucji sąsiadujących z przedszkolem, emerytowanych pracowników , rodziców. Święto rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu przedszkola. Zebranych gości powitała dyrektor przedszkola Iwona Kołodziejczak. „Jubileusz 30-lecia przedszkola to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Przedszkole jako instytucja opiera kształcenie młodego pokolenia na jego aktywności oraz na jego naturalnej ciekawości i twórczości, to miejsce, które kojarzy się nierozerwalnie z zabawą, koleżankami, paniami, radością. W przedszkolu zmagamy się z zadaniami, które nie tylko wymagają czasu, ale i wiedzy. Czas odmierzany jest tu w specyficzny sposób. To dni, miesiące i lata napędzają machinę przedszkolnego świata. W tę niezwykłą perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowszednie, dzięki którym możliwe jest dokonanie poglądu, zbudowanie refleksji nad pracą własną i przedszkola. Do takich wydarzeń należy jubileusz. Ten dorobek to praca wielu osób - grona pedagogicznego, dzieci, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi”.

W czasie świętowania jubileuszu przedszkola było wiele wspomnień z ostatnich 30 lat. Ze wzruszeniem dokonano podsumowania minionego czas, osiągnięć i sukcesów a także wyrażania uznania i podziękowania za ogromne zaangażowanie, wytrwałość oraz pracę włożoną w wychowanie dzieci. Jubileusz uświetniła prezentacja multimedialna będąca wspomnieniem organizowanych w przedszkolu uroczystości, konkursów, wycieczek, realizowanych programów edukacyjnych i projektów, zabaw i zajęć przedszkolnych. Uświetnieniem uroczystości były występy naszych przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne oraz recytatorskie. Dzieci w kolorowych strojach prezentowały zgromadzonym gościom tańce ludowe i narodowe a ich wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim za obecność w tym tak szczególnym dniu. „Miło nam, że możemy wspólnie świętować nasz jubileusz 30-lecia Dziękujemy wszystkim za pomoc, życzenia, uczestnictwo, za uśmiech, jaki towarzyszył Wam w tych dniach. ”.

Jak to na urodzinach bywa nie zabrakło tortu i poczęstunku.