Konkurs międzyprzedszkolny "Zdrowym być i aktywnie żyć"

Aktualności » Konkurs międzyprzedszkolny "Zdrowym być i aktywnie żyć"

KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY: „ZDROWYM BYĆ I AKTYWNIE ŻYĆ”.

W piątek 15.03. 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie odbył się konkurs międzyprzedszkolny o zdrowiu i higienie : „ Zdrowym być i aktywnie żyć”. Głównym celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.
W konkursie wzięły udział trzy placówki przedszkolne: Przedszkole Nr 4 w Kępnie, Przedszkole w Osinach i Przedszkole w Mikorzynie. Każde z przedszkoli reprezentowane było przez trzyosobowe zespoły z grupy dzieci pięcioletnich. Drużyna gości z przedszkola Nr 4 w Kępnie w składzie: Bartosz K., Kalina J., Bartosz M., którą przygotowała Pani Dorota Wróblewska, drużyna z Przedszkola z Osin w składzie: Oliwia G., Anna D., Nikodem S., którą przygotowała Pani Iwona Staude oraz drużyna gospodarzy - Przedszkole Mikorzyn w składzie: Marta G., Ignacy C., Nikodem U., którą przygotowała: Izabela Langner.

Trzyosobowe jury reprezentowane było przez panie nauczycielki z w/w przedszkoli oraz Panią dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie: Iwonę Kołodziejczak.

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, spostrzegawczością jak również doskonałą sprawnością fizyczną. Konkurs składał się z następujących części takich jak: zagadki zdrowotne, podział produktów żywnościowych na zdrowe i niezdrowe, konkurencje sportowe, „Quiz na wesoło: prawda- fałsz”, puzzle- „Co trzeba jeść by być zdrowym”.

Wszystkie drużyny zdobyły I miejsce i zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Izabela Langner.