Międzynarodowy Projekt Czytelniczy Magiczna moc bajek. Grupa Misie

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2021/2022 » Międzynarodowy Projekt Czytelniczy Magiczna moc bajek. Grupa Misie

Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie, Grupa MISIE melduje realizację VII modułu Międzynarodowy Projekt Czytelniczy Magiczna moc bajek pt. Piękno i ochrona przyrody.
1 Zadanie. Ptasia banda.
Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Pana Poety pt. Podróże do przyjaźni. Poznały przygody Biedronki i Węża, którzy po drodze spotykają Ptakoryba, poznają magiczne moce warzyw. Prowadzą dysputy o różnorodnej tematyce. Szczęście w nieszczęściu ich przygoda kończy się pozytywnie, ponieważ Wąż idzie po rozum do swej małej główki i stwierdza, że Kropkowata jest świetnym przyjacielem.
Zadanie 2. Ptasia banda.
Przedszkolaki poznały kolejną bajkę z  ptasiej serii Pana Poety, prześmieszną rymowaną bajkę o Kurze o bardzo słabej woli, która w żaden sposób nie może schudnąć. Niesie ona bardzo ważne przesłanie: o potrzebie samoakceptacji. Z uśmiechem się ją czytało, z uśmiechem się oglądało.
Zadanie 3.
Ratujemy pszczoły!.
Podczas warsztatów pszczelarskich, przedszkolaki poszerzyły informację o życiu pszczół  na podstawie książki  Piotra Sochy pt. ! PSZCZOŁY.
Zadanie 4.
Sprzątanie Ziemi.
22 kwietnia w Dniu Święta Ziemi przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w akcji ekologicznej, sprzątały teren wokół przedszkola.
Zadanie 5.
Dobranocki z dawnych lat.
Na podstawie filmu lalkowego Trzy Misie przedszkolaki poznały niezwykłe przygody trzech sympatycznych misiów- zabawek. Bohaterowie przeżywają wiele przygód, poznają sekrety lasu, uczą się jego praw, a także poznają jego mieszkańców.