Ogólnopolski Program Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami. MODUŁ II „Zacznijmy od narzędzi czyli Salamandra Sally ze Szkoły Majsterkowania w warsztacie stolarskim”

Aktualności » Ogólnopolski Program Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami. MODUŁ II „Zacznijmy od narzędzi czyli Salamandra Sally ze Szkoły Majsterkowania w warsztacie stolarskim”

Zadanie 2- 26.01.2021 r.

Prezentacja podstawowych narzędzi stolarskich. Dzieci poznały je poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku – sprawdzały ich twardość, ciężar, materiał z którego są wykonane. Próbowały nazywać narzędzia i opowiadać do czego służą. Nauczycielka zaprezentowała pracę: wkrętarki, wkrętaka, dłuta, młotka, hebla i kombinerek.

Dzieci bawiły się w zabawę ruchową w której jedno naśladowało ruchy wybranego narzędzia, a reszta miała za zadanie podać nazwę tego narzędzia i wskazać go wśród zgromadzonych narzędzi oraz opowiedzieć do czego służy dane narzędzie.

W zabawie rozpoznawały narzędzia na podstawie dźwięków wydawanych przez nie podczas pracy - zamykając oczy lub odwracając się tyłem do nich, następnie prezentowały dźwięki wybranego narzędzia.

Ważne:
Dla Rodziców
Kontakt:
tel.: (62) 781 84 88
fax: (62) 781 84 88
e-mail: przedszkolemikorzyn@vp.pl
Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie
Mikorzyn 50, 63-600 Kępno

NIP: 619 190 33 01