Ogólnopolski Program Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami. MODUŁ II „Zacznijmy od narzędzi czyli Salamandra Sally ze Szkoły Majsterkowania w warsztacie stolarskim”

Aktualności » Ogólnopolski Program Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami. MODUŁ II „Zacznijmy od narzędzi czyli Salamandra Sally ze Szkoły Majsterkowania w warsztacie stolarskim”

Zadanie 3. 

Dzieci poznały historię młotka oraz rodzaje młotków ( pierwszy, prymitywny młotek a współczesny młotek). Sprawdzały czy młotek jest ciężki czy lekki, twardy czy miękki. Wyszukiwały na sali przedmioty lżejsze od młotka, a następnie przedmioty miękkie. Na dywanie ze zgromadzonych gwoździ różnej wielkości i grubości. sprawdzały twardość, ostrość, kształt i wielkość główki. Bawiły się gwoźdźmi różnej długości, układały gwoździe od najmniejszego do największego, a następnie od największego do najmniejszego. Na podstawie gwoździ różnej grubości wskazywały gwoździe najgrubsze i najcieńsze. Uczestniczyły w zabawie „Co planuję robić, skoro przygotowałam/em młotek?”. Wykonały młotek z masy solnej.

 

Ważne:
Dla Rodziców
Kontakt:
tel.: (62) 781 84 88
fax: (62) 781 84 88
e-mail: przedszkolemikorzyn@vp.pl
Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie
Mikorzyn 50, 63-600 Kępno

NIP: 619 190 33 01