Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » Ogólnopolski Program Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami. MODUŁ II „Zacznijmy od narzędzi czyli Salamandra Sally ze Szkoły Majsterkowania w warsztacie stolarskim”

Zadanie 6- 01.02.2021 r.

Dzieci utrwaliły wiadomości na temat różnic między : gwoździem, śrubką i wkrętem.

Poprzez narządy zmysłu sprawdzały ich budowę, twardość, szukały różnic. Słuchały wyjaśnienia roli nakrętki w przypadku użycia śruby. Ze zgromadzonych na środku sali mieszaniny gwoździ, wkrętów, śrub próbowały je segregować na poszczególne elementy ( na 3 lub 4 rodzaje). Bawiły się nimi przeliczając poszczególne elementy próbując odpowiedzieć do czego służą. Ze zgromadzonych na środku sali przedmiotów, do których wykonania użyto gwoździ, wkrętów, śrub wspólnie próbowały nazywać te elementy łączeniowe. Bawiły się w zabawę w nawlekanie nakrętek na sznurek oraz nakręcanie nakrętek różnej wielkości na właściwą śrubę. W zabawie ruchowo- naśladowczej pt. „Wbijanie gwoździ w deskę”- pokazywały swoim ciałem jak wbijane są gwoździe poprzez kucanie coraz niżej, aż kucną przy ziemi.; „Wyciąganie gwoździ z deski przy użyciu kombinerek”- dzieci podczas pracy nauczyciela, podnosiły się z pozycji kucanej. „ Wkręcane są wkręty” - podczas pracy wkręcania przez nauczyciela, dzieci obracały się w prawo, a podczas wykręcania w lewo. Na zakończenie zajęć próbowały rozwiązywać zagadki o tematyce stolarskiej.