Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami. Zacznijmy majsterkowanie z Salamandrą Sally ze Szkoły Majsterkowania – czyli weź do ręki młotek i deskę.

Moduł III.

Zadanie 2- 03.03.2021 r.

Na podstawie zabawy dydaktycznej pt. „Co szybciej upadnie? Młotek czy wybrany przez Ciebie przedmiot?” dzieci z grupy MISIÓW obserwowały jak spada młotek i zastanawiały się, dlaczego właśnie tak? Za pomocą młotka porównały twardość materiałów – pamiętając, że przedmioty uderzone młotkiem mogą ulec zniszczeniu.

Przedszkolaki wykonały eksperyment. Włożyły stare kredki i wkłady kredek ołówkowych do woreczka, a następnie skruszyły je młotkiem. Po powstaniu kolorowego proszku, posypały kartkę posmarowaną wcześniej klejem. W ten sam sposób również rozkruszyły przyprawy kuchenne, dodatkową atrakcją był ich zapach. Powstały wspaniałe, pachnące plastyczne arcydzieła dzieci.