Pasowanie na przedszkolaka

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2017 / 2018 » Pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na przedszkolaka” miało szczególne uroczystą wymowę. Wszystkie dzieci, panie, zaproszeni rodzice spotkali się na uroczystości -         20 października 2017r. w sali OSP przy Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie.

Dzieci nowo przybyłe do przedszkola w odświętnych strojach prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, zmieniając się w prawdziwych artystów a także wykazały się sprawnością fizyczną, wykonując trudne zadania ruchowe.

Po zdaniu egzaminu na prawdziwego przedszkolaka przyszła kolej na dzieci z grup starszych, które zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki i recytując wiersze.

Dla rodziców również przygotowane były zadania, trochę się tremowali ale także bezbłędnie wykonali wszystkie zadania.

No i nadszedł czas pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Ewa Derkacz. Życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Po pasowaniu każde dziecko otrzymało dyplom Przedszkolaka oraz słodki upominek, który zasponsorowała Rada Rodziców. Po skończonej uroczystości dla dzieci i rodziców przygotowany został słodki poczęstunek.

.