Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » Piękna nasza Polska cała- realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: " Kulinarne podróże te małe i duże" - grupa Pszczółek

ZADANIE nr 23 Kulinarne podróże - te małe i duże" - smaki świata - poznawanie, degustacja warzyw, owoców, potraw z różnych stron świata.

W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego MIĘDZYNARODOWYM DNIEM PIZZY, dzieci z grupy Pszczółek z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie włączyły się w to świętowanie. Poznały historię pizzy i wybrały się na wycieczkę do Włoch skąd pochodzi ten smakołyk. Zapoznały się z mapą oraz ważniejszymi zabytkami tego kraju. Poznały i wykonały flagę Włoch. Następnie poznały produkty i etapy wykonania pizzy.Ostatnie zadanie to wykonanie swojej własnej pizzy. Potrzebne były klej, nożyczki, obrazki rożnych warzyw i dodatków.Powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zgromadziły na swoim przysmaku wiele dekoracji.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały dyplom z okazji DNIA PIZZY.

Tego dnia dzieci mogły posmakować pizzę upieczoną przez panie kucharki.