Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas"

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2018 / 2019 » Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas"

REALIZACJA PROGRAMU: „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

W roku szkolnym 2018/2019 program „Czyste Powietrze Wokół Nas" realizowany był

w grupie dzieci czteroletnich i pięcioletnich ( 25 dzieci ). Zadania realizowane były w okresie od 18.02.2015r. do 22.02.2015 roku.

Zajęcia składały się z 5 scenariuszy, podczas których realizowane były różnego rodzaju działania m.in. Dzieci udały się spacer po okolicy, podczas którego rozpoznawały różne źródła dymów. W trakcie spaceru przedszkolaki uważnie obserwowały i wypowiadały się na każde zauważone źródło dymu.

Oglądały planszę przedstawiającą różne rodzaje dymów i wypowiadały się - określając skąd się wydobywa dym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dym papierosowy.

Zapoznały się także z postacią Dinusia, i jego przygodą podczas jazdy pociągiem a następnie wypełniały kontury Dinka wybraną przez siebie techniką: ( papier kolorowy, plastelina, kredki). Na koniec zajęć dzieci tańczyły i próbowały zaśpiewać refren piosenki o Dinusiu. Zapoznałam również wychowanków z różnymi znakami symbolizującymi "zakaz palenia" a także zachęciłam do zaprojektowania swojego znaczka: "Zakaz palenia". Tworzyłam z dziećmi scenki pantomimiczne i wizualizacyjne dotyczące nieprzyjemnych i miłych zapachów- ( kwiaty, które kolorowały według określonego kodu).