Spotkanie z pszczelarzem.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2018 / 2019 » Spotkanie z pszczelarzem.

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Kazimierza Pałkę, którego ogromną pasją są pszczoły. Pon Kazimierz opowiedział ciekawe informacje nt. życia i roli pszczół dla całego środowiska. Przyniósł też specjalne ubranie pszczelarza i inne akcesoria potrzebne do jego pracy; ale największą atrakcją były prawdziwe pszczoły, które mogliśmy zobaczyć przez specjalnie zamontowaną szybkę i obserwować jak ciężko pracują. Poznaliśmy też produkty pszczele takie jak: pierzga, kit pszczeli, propolis, pyłek pszczeli i zobaczyliśmy ciekawe figurki z wosku pszczelego. Na koniec wszyscy przedszkolacy i nasz gość oglądaliśmy filmy z serii : "Z kamerą wśród pszczół". Dziękujemy Panu Pałce za przybycie i ciekawą lekcję.