Światowy Dzień Książki- Grupa Pszczółek- 5-6 latków

Aktualności » Światowy Dzień Książki- Grupa Pszczółek- 5-6 latków

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Również przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie nie zapomniano o tym święcie. Grupa ,,Pszczółek” obchodziła Dzień Książki 23 kwietnia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki i z radością zaprezentowały je w grupie swoim kolegom i koleżankom. Przedszkolaki poznały etapy jej powstawania, poznały budowę książki i rodzaje książek oraz zapoznały się z zasadami korzystania z nich. Brały też udział w zabawach i zajęciach, które sprawdzały ich wiedzę o bohaterach z najpopularniejszych bajek dla dzieci. Poznały wiersz pt. „Zakładka” oraz wykonały własną zakładkę. Na koniec wykonały również książeczkę z bajką „Brzydkie kaczątko” i „Smok Wawelski”. Dzień była bardzo udany a dzieci rozbudziły w sobie zainteresowania czytelnicze.