Tor przeszkód z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Tor przeszkód z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.

CEL OGÓLNY:
Sprawność ogólna dzieci z wykorzystaniem nowatorskich metod i zabaw.
Obszar z podstawy programowej:

Obszar nr 5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

3) Jest sprawne fizycznie lub jest sprawne w miarę swoich możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo.

4) Uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej.

W dniu 24.01.2014 r. w grupie dzieci 4,5-letnich  zostało przeprowadzone zajęcie z gimnastyki – pokonywanie toru przeszkód. Ćwiczenia miały na celu rozwijanie motoryki w zakresie zwinności, szybkości i mocy, utrwalenie orientacji w schemacie swojego ciała i przestrzeni. Dzieci przestrzegały ustalonych zasad bezpieczeństwa. Zabawy i ćwiczenia  wyrabiały umiejętności współpracy w zespole. W czasie ćwiczeń dzieci wyrabiały poczucie równowagi oraz inicjowały ruchy kreatywne niekonwencjonalne oraz ruchy wiodące do wytwarzania związku z drugim dzieckiem. Dzieci miały okazję do gromadzenia wielu doświadczeń psychoruchowych, do podniesienia ogólnej sprawności ruchowej, rozwijania twórczej inwencji za pomocą ruchu a przede wszystkim nabyły przeświadczenie o potrzebie ruchu i wyzwalania radości   z czynnego uprawiania sportu. Wpojone w dzieciństwie nawyki na pewno zaprocentują w dalszym życiu każdego z nich.

ZOBACZ FILMY: