Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » Tydzień Legend i Baśni Polskich- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Grupa Pszczółek

W tygodniu, w którym przypadł Światowy Dzień Książki w grupie „Pszczółek” z Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie zorganizowałam Tydzień Legend i Baśni Polskich. W tym roku z racji obostrzeń nie mogliśmy zaprosić osoby z zewnątrz dlatego codziennie panie z naszego przedszkola czytały dzieciom polskie legendy. Pani dyrektor Iwona Kołodziejczak przeczytała dzieciom legendę „Poznańskie Koziołki” ze zbioru Legendy Wielkopolskie, pani kucharka Magdalena Łamacz legendę „Warszawska Syrenka” ze zbioru Legendy Warszawskie, pani intendent Monika Kaczmarek legendę „Królowa Bałtykuze zbioru Legendy Pomorskie, nasza pomoc pani Karolina Kowalczyk legendę „O Lechu, Czechu i Rusie” ze zbioru Legendy Polskie. W tym czasie dzieci zapoznały się z historią Polski, uważnie słuchały czytanych legend. Słuchały również piosenki o Polsce oraz przypomniały sobie słowa i melodię hymnu Polski, a także wysłuchały krótkie wiersze oraz uczestniczyły w zabawach o tematyce związanej z Polską jak np. układanie z kilku części mapy Polski.