Wycieczka do apteki dzieci sześcioletnich.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2018 / 2019 » Wycieczka do apteki dzieci sześcioletnich.

2 stycznia dzieci sześcioletnie wybrały się na wycieczkę do apteki, której celem było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Pani farmaceutka, opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Dzieci z uwagą słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, jednak podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Pani farmaceutka Dominika przeczytała dzieciom wiersz patriotyczny pt. „ Kto ty jesteś Polak mały”. Na koniec wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane witaminowym lizakiem, a w podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci przekazały pani „własnoręcznie upieczony piernik”.