Zabawy z piłką do skakania z uchwytami.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zabawy z piłką do skakania z uchwytami.

Przybory: piłki

Miejsce: sala przedszkolna

Cel ogólny:

•  Wzmocnienie mięśni nóg, mięśni brzucha i mięśni posturalnych, odpowiedzialnych za utrzymanie właściwej postawy ciała,
  • Poprawienie ruchomości stawów i wzmocnienie układu kostnego, uodparniając go na przeciążenia,
  • Poprawa koordynacji ruchowej,
  • Polepszenie ogólnej kondycji i wspomaganie prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Obszar z podstawy programowej:

5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej:

3) jest sprawne fizycznie lub jest sprawne na swoje możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo;

4) uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym,w parku, na boisku, w sali gimnastycznej;

Zabawy z piłką z uchwytem w sali przedszkolnej były doskonałą propozycją beztroskiej zabawy dla dzieci. Elastyczna piłka sprawiła, że maluchom było wygodnie i miękko podczas zabawy. Ta zabawka pozwoliła rozwijać i trenować koordynację wzrokowo-ruchową, wspomagać rozwój fizyczny oraz wzmacniać mięśnie nóg.  Dzieci doskonale uczyły się balansowania ciałem, siedząc na piłce były pochylone do przodu zatem minimalizowały naturalnie upadek do tyłu. Skakanie na piłce uczyło dziecko utrzymywania równowagi, poprawiło czucie ciała w przestrzeni oraz zmuszało jego mięśnie posturalne do utrzymywania prostej postawy ciała. Dzieci trzymając się uchwytów doskonale się bawiły. Zabawa dobrze wpływała na współpracę zespołową dzieci. Piłka dostarczyła mnóstwo zabawy, ale oprócz walorów czysto rozrywkowych miała pozytywny wpływ na rozwój fizyczny dziecka, koordynację ruchową i przestrzenną.

ZOBACZ FILMY: