Zajęcia otwarte w grupie 5,6-latków

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2015 / 2016 » Zajęcia otwarte w grupie 5,6-latków

W dniu 22 kwietnia 2016 r. odbyło się  zajęcia otwarte z rodzicami w grupie sześciolatków i pięciolatków na temat „Zdrowy przedszkolak” – zabawyi ćwiczenia ruchowe z rodzicem z wykorzystaniem metody Weroniki Sherbornew ramach realizacji projektu Sanepidu „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy”.

Zajęcie było podsumowanie całorocznej pracy w ramach realizacji projektu Sanepidu ,który promuje różne formy działań mających na celu poprawienie  stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży, które w dzisiejszych czasach szczególnie narażone są na nadwagę, otyłość oraz choroby dietozależne. Dzięki realizowanemu projektowi, dzieci otrzymują rzetelne informacje na temat spożywanych produktów żywnościowych i staną się konsumentami świadomie wybierającymi tylko to, co "zdrowe" przy współudziale swoich najbliższych.

W myśl wyżej wymienionych zasad  realizowanego projektu celem zajęcia otwartego z rodzicami  było:

-kształtowanie postaw prozdrowotnych,

-utrwalenie wiadomości na temat zdrowia, zbilansowanej diety, żywienia oraz czynników zagrażających zdrowiu i życiu,

- uświadomienie dzieciom znaczenia ruchu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu,

- rozwijanie pomysłowości, innowacji twórczej podczas realizacji zadań ruchowych,

- czerpanie radości poprzez bliski kontakt dziecka z rodzicem,

- budzenie radosnej atmosfery.

Na zajęciu otwartym dzieci utrwaliły sobie zasady prawidłowego żywienia. Razem z rodzicami stworzyły "Piramidę Zdrowia”, która pomogła im przyswoić podstawowe grupy produktów spożywczych, z jakich powinna składać się zdrowa dieta. Najwięcej radości sprawiły przedszkolakom wykonywane wspólnie z rodzicami ćwiczenia i zabawy ruchowe (z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne). Na zakończenie zajęcia, dzieci  otrzymały dyplom „Zdrowego przedszkolaka" i zaprosiły rodziców na warzywno – owocowy poczęstunek.