Zdrowym być i aktywnie żyć- konkurs międzyprzedszkolny.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zdrowym być i aktywnie żyć- konkurs międzyprzedszkolny.

Grupa: dzieci sześcioletnie

Data: 17.03.2014r.

Cele główne:

- Propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej  i zdrowego stylu życia

- rozwijanie sprawności fizycznej dzieci. Promowanie zdrowego stylu życia.                                                                                              Podstawa programowa

Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

• dba o swoje zdrowie; zaczyna orientować się w zasadach zdrowego żywienia
    jest sprawne fizycznie lub jest sprawne w miarę swoich możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo, uczestniczy w zajęciach ruchowych. (5.1, 5.3, 5.4).

- Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się  z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych.

• Obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć, to co mówią i czego oczekują. (1.1)
  • Przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej ( stara się współdziałać w zabawie i sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych (1.2)

W poniedziałek 17.03.2014 r. w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy  o zdrowiu i higienie : „ Zdrowym być i aktywnie żyć”. Głównym celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. W konkursie wzięły udział dwie placówki przedszkolne: Przedszkole Samorządowe w Hanulinie oddziałw Krążkowych i gospodarze - Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie. Każde z przedszkoli reprezentowały trzyosobowe zespoły. Pięcioosobowe jury, które reprezentowali: dyrektor Przedszkola w Mikorzynie– Lidia Niechciał, nauczycielka- Czesława Jędrzejewska,  prezentująca Bibliotekę Samorządową w Kępnie  Pani Grażyna Chrząstowska, przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kępnie pani Ewa Marszałek i pani Agata Rak oraz Komendant główny ZHP harcmistrz Wiktor Gruszka, czuwając nad dobrym przebiegiem konkursu. Obydwie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, spostrzeganiem zmysłowym jak również doskonałą sprawnością fizyczną. Konkurs składał się z następujących części takich jak: zagadki zdrowotne, degustacja produktów, konkurencje sportowe a także  „Quiz na wesoło”. Obydwie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i upominkami zasponsorowanymi przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kępnie. Konkurs odbył się w miłej i serdecznej atmosferze, zakończył się poczęstunkiem( swojskim ciastem drożdżowym).