Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowy z wykorzystaniem hula hop skakanek .

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowy z wykorzystaniem hula hop skakanek .

Przybory : skakanki, hula hop

Miejsce : pobliski park

Obszary z podstawy programowej :

5. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci:

3) jest sprawne fizycznie lub jest sprawne na swoje możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo;

4) uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym,w parku, na boisku, w sali gimnastycznej.

W dniu 28.02.2014 r. w grupie sześciolatków  odbyły się w pobliskim parku zabawy i ćwiczenia  ruchowe z wykorzystaniem hula hop i  skakanek .Zabawy z wykorzystaniem tego typu przyborów podniosły ich atrakcyjność, co zwiększało zainteresowanie i zaangażowanie ćwiczących dzieci. Na zajęciach wykorzystano  następujące ćwiczenia : toczenie, krążenie hula hop, przeskakiwanie przez skakankę i hula -hop, ćwiczenia równoważne z wykorzystaniem skakanek i koła. Takie zabawy pozwalały  skutecznie kształtować zręczność, zwinność, gibkość, koordynację  i skoczność. Przyczyniły się również do wzrostu intensywności i atrakcyjności ćwiczeń  wykonywanych indywidualnie, ze współćwiczącym lub w zespołach.