Zimowe igraszki na śniegu.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zimowe igraszki na śniegu.

Miejsce: Park.

Podstawa programowa:

Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej
- jest sprawne fizycznie lub jest sprawne w miarę swoich możliwości, jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo, uczestniczy w zajęciach ruchowych

- Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się  z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych. Obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć, to co mówią i czego oczekują. Przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej ( stara się współdziałać w zabawie i sytuacjach zadaniowych).

W środę 29.01.2014r. grupa najmłodszych wychowanków 3-4 latków udała się do parku. Park w zimowej aurze, wyzwolił spontaniczne zabawy dzieci m.in. swobodne biegi na  śniegu, biegi z górki, robienie śladów na śniegu, bitwę na śnieżki, które stały się dla nich wielką atrakcją. Na koniec uczestnicy zabawy stworzyli „śnieżną rakietę”- rzucając śnieg wysoko do góry; utworzył on przepiękną śniegową mgiełkę. Nie ma to jak aktywnie i wesoło spędzać czas korzystając z pięknych uroków zimy.

ZOBACZ FILMY: