Akcja głośnego czytania w grupie "Maluszków"

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Akcja głośnego czytania w grupie "Maluszków"

ŚWIĘTA WIELKANOCNE- ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH PRZEZ BABCIĘ OLIWII.

11 kwietnia  grupę maluchów odwiedziła babcia Oliwi.  Po wspólnych zabawach i tańcach babcia dziewczynek przeczytała wiersz pt. „Wielkanocny koszyczek”. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane ze zbliżającą się Wielkanocą. Posłuchały o znaczeniach symboli: chleb, jajka, sól, chrzan, wędlina, baranek z masła, koszyczek wielkanocny. Przedszkolacy bardzo chętnie i z uwagą wysłuchały wiersza oraz chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat przygotowań w domu do Świąt Wielkanocnych.  Każde dziecko na zakończenie otrzymało czekoladowe jajeczko . Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z babcią Oliwii.