Akcja głośnego czytania w grupie najmłodszych dzieci

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Akcja głośnego czytania w grupie najmłodszych dzieci

Baśń Hansa Chrystiana Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko” rozwijająca zainteresowania czytelnicze w grupie maluchów.

28 lutego  grupę maluchów odwiedziła mama Filipa R. , która przeczytała baśń Hansa Chrystiana Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Baśń o losach brzydkiego kaczątka, przemienionego we wspaniałego łabędzia. Z właściwą dla tej baśni prostotą mama Filipa przedstawiła jeden z ważniejszych problemów moralnych. Chodzi tu o odnoszenie się do drugiego człowieka, o dobór wartości w ocenie innych, o tolerancję w stosunku do istot różniących się od nas -brzydkich, nieśmiałych, nieprzystosowanych. Los brzydkiego kaczątka wśród wrogich mu zwierząt wzbudził dziecięce współczucie. A jego przeobrażenie w pięknego ptaka wywołał zachwyt. Wzruszającą baśń dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Mamie Filipa bardzo dziękujemy za odwiedziny a pozostałych rodziców zachęcamy do aktywnego udziału w życiu grupy.