X Gala Twórczości Przedszkolaków.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2014 / 2015 » X Gala Twórczości Przedszkolaków.

Po raz dziesiąty już w Kępnie odbyła się Gala Twórczości Tanecznej Przedszkolaków. Tym razem coroczna impreza odbyła się na kępińskim rynku.

Tradycyjnie galę organizowało Stowarzyszenie "Uśmiech" razem ze Studiem Tańca "Retro".W przygotowanie imprezy włączył się także tym razem Urząd Miasta i Gminy, który wpisał ją w obchody 25-lecia samorządu terytorialnego.  A było na co popatrzeć. Zgromadzona publiczność, podziwiała przepiękne stroje przygotowane przez przedszkola przy czynnym udziale rodziców a maluchy wprowadziły wszystkich w ekscytujący świat muzyki i tańca, popisując się profesjonalizmem wykonań wielu układów tanecznych. Wśród tańców prezentowanych na scenie królowały tańce regionalne,takie jak polonez,polka,kujawiak,trojak a także dowolne formy taneczne,np. rock and roll,twist czy murzyński taniec z pomponami. W czasie występów tancerzy obradowało jury, które oceniało każdy taniec dzieci, posługując się uśmiechniętą buźką, symbolem podziwu i uznania. Ze względu na wysoki poziom umiejętności tanecznych przedszkolaków, jury nie przyznało miejsc, wszyscy tancerze byli zwycięzcami. Gala zakończyła się wręczeniem dyplomów i podziękowań oraz słodkim poczęstunkiem dla milusińskich. Coroczną imprezę można śmiało zaliczyć do jednych z ważniejszych wydarzeń artystycznych w Kępnie i bez wątpienia nazwać wspaniałym, kolorowym i niepowtarzalnym widowiskiem.