Zajęcie otwarte w grupie dzieci pięcioletnich.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2013 / 2014 » Zajęcie otwarte w grupie dzieci pięcioletnich.

28 marca 2014r. w grupie dzieci 4,5-letnich odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami „Pomagajmy Ziemi codziennie”.

Celem zajęcia było zachęcanie dzieci do dbania o Ziemię na co dzień, poprzez wykształcanie codziennych nawyków proekologicznych.  Promowanie zachowań proekologicznych w środowisku lokalnym. Kształcenie umiejętności współdziałania w grupie oraz przestrzegania przyjętych zasad. Zajęcia otwarte są  doskonałym uzupełnieniem informacji o pracy nauczyciela. Rodzice mogli w bezpośredni i atrakcyjny sposób poznać wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Mogli zobaczyć własne dziecko, ocenić jego wiadomości i umiejętności. W czasie zajęcia otwartego Rodzice brali  czynny w nim udział. Dzięki temu bawiąc się ze swoimi dziećmi stali się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności z zakresu przyrody i  ekologii. Na koniec zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną z figur geometrycznych, które przedstawiały różne ekosystemy przyrodnicze.