Zajęcie otwarte z rodzicami w grupie "Maluszków"

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2016 / 2017 » Zajęcie otwarte z rodzicami w grupie "Maluszków"

Tematyka żywienia jest jednym z ważnych zagadnień zdrowotnych poruszanych w naszym przedszkolu. Dlatego w dniu „Zdrowego żywienia”- 8 listopada w grupie maluchów zorganizowano zajęcia otwarte dla rodziców. Maluchy już wiedzą, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią                 i wzmacniają nasz organizm. Razem z rodzicami postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową oraz kolorowe kanapki.                 Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy zabrali się do działania. Ach, co to była za uczta! Część dzieci przygotowała sałatkę, pozostałe kanapki. Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Kanapki były smaczne, zdrowe, kolorowe. Należy pamiętać, że najlepiej smakują posiłki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się doskonale, gdyż wszystkie przygotowane przez dzieci i rodziców kanapki zostały zjedzone z wielkim apetytem. Samodzielne przygotowanie posiłku to doskonała okazja do szlifowania odpowiednich nawyków żywieniowych, kreatywności, wyobraźni oraz dbałości o higienę.  Przygotowanie sałatki i kanapek dało dzieciom i rodzicom wiele radości i satysfakcji.