Zajęcia dodatkowe

Wiek przedszkolny jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdego człowieka. Jest to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Chcąc zwiększyć atrakcyjność przedszkole organizuje zajęcia dodatkowe: języka angielskiego, taneczne.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
dla wszystkich dzieci.

Zajęcia prowadzone są przez mgr Weronikę Trąpczyńską

We wtorki dla grupy:

  • 3/4 - latków- w godzinach od 13:00 do 13:15. 
  • 4/5 - latków- w godzinach od 13:15 do 13:45.

W czwartki dla grupy:

  • 5/6-latków- w godzinach od 09.00 do 09.30.

Nauka języka w okresie przedszkolnym bardzo silnie stymuluje rozwój ogólnej inteligencji dziecka. Im dziecko jest młodsze, tym łatwiej i naturalniej przychodzi mu przyswajanie języka obcego. Rozpoczynając naukę języka obcego we wczesnym dzieciństwie dziecko szybciej zaakceptuje go, co ułatwi mu sukcesy w szkole.

Taka oferta zajęć, pozwala rodzicom dokonywać wyboru zgodnie z potrzebami, zainteresowaniami i zdolnościami dzieci. Jednocześnie zajęcia te w wyjątkowy sposób urozmaicają czas spędzony w przedszkolu łącząc funkcje edukacyjne z zabawą.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA TANECZNE (dla wszystkich dzieci):

Prowadzone są przez  nauczycielkę mgr Izabelę Langner

W środy dla grupy:

  • 3/4-latków - w godzinach od 13:00 do 13:15.                 

W poniedziałki dla grupy:

  • 4/5-latków- w godzinach od 13:00 do 13:30.

W piątki dla grupy:

  • 5/6-latków- w godzinach od 12:40 do 13:10.

Taniec aktywizuje ciało i umysł dziecka, mobilizuje do działania. Dzięki niemu u dzieci harmonijnie rozwijają się poszczególne grupy mięśni, wzbogaca się skala przeżyć emocjonalnych, kształtują się dodatnie cechy charakteru i woli, takie jak: cierpliwość, wytrwałość, odwaga, odporność na trud i zmęczenie. Taniec rozwija szereg dyspozycji psychofizycznych - pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnięi inteligencje twórczą. Jest on środkiem, który wprowadza radosny nastrój. Dzieci angażując się w zajęcia taneczne nieświadomie wkraczają w sferę organizacji umiejętności zespołowego współdziałania, współpracy z partnerem, wzajemnego zaufania, wyrozumiałości, niesienia pomocy. Tańcząc dzieci wyrabiają w sobie estetykę, elegancję ruchu oraz wyobraźnię przestrzenną.

 

Ważne:
Dla Rodziców
Kontakt:
tel.: (62) 781 84 88
fax: (62) 781 84 88
e-mail: przedszkolemikorzyn@vp.pl
Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie
Mikorzyn 50, 63-600 Kępno

NIP: 619 190 33 01