Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » "W świecie Montessori"- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Grupa "Wiewiórek"- 4-5 letnich.

Grupa Wiewiórki melduje wykonanie 1 zadania: Temat I: MONTESSORIAŃSKA SAMODZIELNOŚĆ

Pierwszym tematem w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „W świecie Montessori” jest samodzielność. Nie bez przyczyny. Początek roku szkolnego to czas, kiedy dzieci adaptują się do zasad, do otoczenia, do nowych obowiązków, rutyny dnia. Im więcej przestrzeni do samodzielności dostaną, tym częściej będą ją ćwiczyć. Naszym montessoriańskim celem jest osiągnięcie aby dzieci stawały się jak najbardziej samodzielne, przez cały październik grupa wykonywała takie czynności jak: nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłku, samodzielne ubieranie się, sprzątanie swoich rzeczy po skończonej pracy- oczywiście wszystko na miarę ich możliwości- dzieci radziły sobie znakomicie a o to kilka zdjęć;-)